Egzekwowanie prawa a sprawiedliwość - Nasze prawo

kancelaria radcy Katowice

Chcesz zostać prawnikiem? Zapoznaj się z tym tekstem


Zostanie prawnikiem wiąże się z koniecznością pójścia na studia, dokonania wielu czynności różnego rodzaju, które wpłyną na późniejszy sukces zawodowy. Przed pójściem na prawo warto nie tylko zaint

Egzekwowanie prawa a sprawiedliwość - Nasze prawo kancelaria radcy Katowice
eresować się tą tematyką, ale także pilnie i regularnie się uczyć. Bez tego nie ma możliwości zostania dobrym prawnikiem, bo powiedzmy sobie szczerze – możliwość skończenia studiów może się pojawić. Każda z osób, która studiuje prawo przyzna szczerze, że nie jest pozbawiona szeregu możliwości na mało popularnych uczelniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skończyć studia prawnicze na mało popularnej i renomowanej uczelni. Owszem – studia będą skończone, ale poziom wiedzy takiego przyszłego prawnika może być niewystarczający żeby zostać naprawdę dobrym i odpowiedzialnym prawnikiem.




Rozprawa w sądzie – czego nie wolno robić?


W tekście owym poruszamy temat zachowania na sali sadowej. Wynika to z faktu powszechnej niewiedzy na ten temat, która to może przerodzić się nie tylko w wyrzucenie z sali sądowej, ale także w liczne konsekwencje prawne, między innymi grzywny. Zaledwie parę tygodni temu na jednej z sal sądowych w Polsce mężczyzna żuł gumę, co spowodowało nałożenie na niego kary. Był on zdziwiony takim postępowaniem, a przecież jest to rzecz dla wielu oczywista i zrozumiała. Na sali sądowej trzeba zachowywać się odpowiednio, właściwie, z poszanowaniem do pracy innych, ale także z poszanowaniem do powagi instytucji, jaką jest sąd. Utrzymywanie sądownictwa na wysokim poziomie jest w interesie każdego z nas.



Polskie prawo po 1989 roku


Transformacja ustrojowa w Polsce spowodowała ogromne zmiany w naszym systemie prawnym. Wydaje się to bardzo oczywiste, że po zmianach na przełomie 1989 roku trzeba było w prawie zmienić wiele. I tak zmieniano – przez lata dostosowywano polskie prawo do europejskich standardów. Wprowadzono między innymi nową konstytucję – ustawę zasadniczą, która miała ogromny wpływ na działanie różnego rodzaju podmiotów polskiego prawa. Lata dziewięćdziesiąte były kluczowe w powstawaniu nowego systemu prawnego i nowych ustaw, które po latach niestety okazywały się czasami wadliwe i w późniejszych czasach trzeba było je poprawiać. Polskie prawo niewątpliwie powstawało w bardzo nietypowych okolicznościach w porównaniu do krajów zachodnich.



© 2019 http://nasze-prawo.krus.edu.pl/